Wywiad z S. Jendrnym: Trzy pytania i odpowiedzi na temat stanu techniki (odsysania)

Gdzie jest obecnie obszar największych wyzwań, jeśli chodzi o technikę odsysania?

SJ: To rzecz jasna indywidualność wymagań oraz prędkość, z jaką obecnie zmieniają się procesy produkcji.

Tam, gdzie jeszcze wczoraj uzyskiwano dobre rezultaty, jutro konieczne będzie stworzenie nowego rozwiązania, ponieważ zmienił się materiał lub ilość. W tym przypadku liczy się elastyczność, która dotyczy zarówno producenta odkurzaczy, użytkownika, jak i samych instalacji. Dlatego nasze urządzenia mają konstrukcję modułową.

Jakie są typowe błędy popełniane przy wyborze systemu odsysania? Jak ich uniknąć?

SJ: Złożoność procesu polegającego na znalezieniu optymalnego systemu odsysania jest często niedoceniana. O jaki materiał odsysany chodzi? Jakie ma on właściwości fizyczne? W jakim otoczeniu stoi odkurzacz? Z jakiego otoczenia materiał jest odsysany? To tylko kilka pytań, na które trzeba sobie odpowiedzieć, podejmując decyzję o wyborze urządzenia. Najlepszym sposobem na uniknięcie błędów jest skorzystanie z rad kompetentnych ekspertów.

Jakie trendy dostrzega Pan w problematyce odsysania?

SJ: Potrzeba elastyczności, a także ciągłego wsparcia ze strony fachowców w dalszym ciągu rośnie. Nie wystarczy już sprzedać odkurzacz przemysłowy lub zainstalować instalację odsysającą i pozostawić z nią użytkownika samego. Dla klienta ważne jest, aby mieć zapewnione dobre i regularne wsparcie. Zaczyna się ono już od indywidualnego doradztwa przy sprzedaży poprzez instruktaż pod kątem użytkownika, a kończy na profesjonalnym, regularnym wsparciu serwisowym.

Dziękujemy!

Cały artykuł (z fachowym komentarzem firmy Ruwac na temat instalacji odsysających do lakierów proszkowych) można przeczytać na stronie internetowej magazynu „Schüttgut”.